Ši dobermanės skulptūra – tiksli prieš beveik 15 metų sukurtos dobermanės skulptūros, iki šiol stovinčios sostinės Gedimino prospekte, replika. Vilniaus gyventojams gerai pažįstamas kūrinys mena dar 90-aisiais prasidėjusią istoriją.

Anuomet originalią menininko Svajūno Kižio instaliacijos dalį – dobermanę – įsigijusi įmonė „Mineraliniai vandenys“, kuri dabar vadinasi „MV GROUP Distribution LT“, ją pastatė prie savo parduotuvės tam, kad ši apsaugotų parduotuvę ir maloniai nuteiktų praeivius. Deja, skulptūra buvo pavogta, bet 2006-aisiais toje pačioje vietoje įsikūrus optikai skulptūrą naujai išliejo menininkas Eimantas Ludavičius, ir papuošė akiniais. Prabėgus beveik 15-ai metų E. Ludavičius išliejo dar vieną bronzinę dobermanės skulptūrą, skirtą pažymėti „MV GROUP Distribution LT“ 30-metį. Legenda sako, kad paglosčius šios Paupyje atsistojusios dobermanės galvą ir mintyse išsakius savo troškimą, šis netrunka išsipildyti.

Eimantas Ludavičius

Eimantas Ludavičius  – lietuvių metalo dailininkas, kurio kūrybai būdingi postmodernizmo principai, universalumas ir įvairovė. 2016-aisiais Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premiją pelnęs menininkas kuria skulptūras, objektus, piešinius ir kita. Kūryboje menininkas derina įvairias priemones ir medžiagas, neretais atvejais priversdamas žiūrovą patikėti, kad kūrinys pagamintas iš visai kitos medžiagos nei atrodo. Atsižvelgdamas į vietos istoriją ir šiuolaikinę paskirtį, dailininkas apipavidalino Vilniaus įstaigas, parduotuves, viešbučius, restoranus suteikdamas jiems naują tapatybę.